אמא'לה סודני!

 

בשיעורי ההסטוריה בחטיבת הביניים היטיבה המורה עליזה, הזכורה עלי לטובה, להסביר לנו את המנגנון במדינות ערב, שבו בכל פעם כשהיו תסיסות פנימיות נגד השלטון, השלטון הפנה את הזעם האזרחי כנגד ישראל. ישראל, עד היום, מהווה גורם שנאה מלכד במרבית המדינות הערביות, וקל להסית את ההמון כנגד ישראל ועל ידי כך להסיט את הדיון הציבורי מהביקורת על השלטון אל עבר קבוצה חיצונית.

מה היה כאן בשבועיים האלה? שום דבר מיוחד. עשרות מקרי אונס ביום (יש אומרים גם מאות), שהתרחשו ע"י גברים כנגד נשים בישראל. על המקרים האלה לא שמעתם, רובם לא הגיעו לתקשורת ואף לא דווחו למשטרה. רוב מקרי האונס, כך מלמדת הסטטיסטיקה של מרכזי הסיוע, מתבצעים על ידי אדם המוכר לנאנסת, לעיתים בן משפחה או קרוב, לעיתים בן זוג לדייט או לכיתה. רוב הנאנסות לא אוזרות אומץ ומתלוננות ולכן רוב המקרים האלה לא מדווחים למשטרה.

למה קל לנו יותר להזדעזע מאונס של בחורה יהודיה על ידי ערבי או אריטראי? כי זה נוגע לפחדים הקמאים והבסיסיים ביותר שלנו מפני הזר, השחור, החי בשולי החברה ומשחר לטרף. היו שהגדירו את מקרי האונס האלה, שבוצעו בידי החשד על ידי מוסלמים, כפיגוע מיני, לא פחות ולא יותר. קל לנו כחברה להאמין שאלה מקרי האונס שמתרחשים באמת. בחושך, בסמטה אפלה, במגרש חניה, בחורשה. לא במסיבה, לא בדייט, לא במכונית לאחר הדייט, לא בחדר בבית כשהדלת סגורה. קל לנו כחברה לגנות אנס כזה, קל לרדוף אחריו, לתפוס אותו, לאסור אותו ולשכוח. קשה יותר לחברה להתייחס לאנס המוכר לנאנסת, אולי זה חבר, בוס, בן משפחה או אדם קרוב אחר. קשה לנו לקבל אונס שבוצע בידי "בני טובים" ברמת השרון, בקיבוץ שמרת או בכפר שמריהו. הרי הם בני טובים, והיא הרי רצתה את זה, ולמה היא לא התנגדה, ולמה לא התלוננה מיד, והיא בכלל הזונה של השכבה.

מה שמעניין הוא שאנשים כמו אלי ישי ומיכאל בן ארי, שמנצלים כעת את הגל הציבורי הגזעני האחרון כנגד המהגרים לצרכים פוליטיים, התייצבו לימינו של האנס המפורסם משה קצב, וקראו להקל בעונשו. מדוע הם לא הסיתו כנגד היהודים שעלו מפרס וכעת אונסים את בנותינו?

אז כמו שלימדה אותי המורה עליזה, השלטון משתמש בהסתה כדי להסית את הביקורת ממנו. ככה סתם, בחסות הגל הגזעני המכוער, העבירו מאות מליונים לכל מיני גורמים, כפי שדיווחה חברת הכנסת זהבה גלאון:

להלן החשבון: ביממה האחרונה הממשלה העבירה 161 מילון ש״ח למוסדות חרדיים, תיקצבה את לשכת האנס קצב ב 1.7 מיליון ש״ח, ועכשיו הודיעה שהיא מסרבת להעביר 4.2 מיליון ש״ח למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, שנדרשים כדי למנוע את סגירתם. תקציב 2012 – תג מחיר לנשים.

אז הבנתם איך מכרו אותנו? מירי (אל תקראי לי גברת) רגב, שהמחאה החברתית מאוד יקרה לליבה, מאוד דואגת שנתעסק בבעיות האמיתיות של המדינה הזו, שלרובן היא וחבריה לקואליציה אחראים. ראש הממשלה, כך למדנו מהתרגיל המסריח של לפני שבועיים, חרד מאוד מהמחאה החברתית שעלולה להתפרץ בקיץ הקרוב, ולכן עסוק בהשרדות פוליטית ובשמירת הקואליציה בכל מחיר. הגל הגזעני נפל בידו כפרי בשל. פתאום לא עוסקים בגבעת האולפנה, בחוק טל או בכוונה להעלות את המע"מ ל-17%. סתם כדי שיהיה מעניין.

אותה ממשלה שפועלת לאישור הבאתם של עשרות אלפי מהגרי עבודה מסין ומהפיליפינים, מה שיכניס כסף רב לקבלני כח האדם, נלחמת במהגרי עבודה שהגיעו לישראל ונמצאים כבר כאן. במקום לעסוק במתקני שהיה ובפתרונות של גירוש, אולי נסדיר את מעמדם וניתן להם אפשרות להתפרנס בכבוד? זה מה שרובם רוצים כאן ובחקלאות משוועים לידיים עובדות.

כמו במקרה של החרדים והדרת הנשים בחורף, שוב כאן משתמשים בנו ככלי משחק להסטת הביקורת מהשלטון. ההמון המוסת שהשתולל אתמול בליל הבדולח שלנו בשכונת התקוה לא חושב שהוא כלי משחק. קל להסית אותו כנגד אויב חיצוני, שחור, מוסלמי, כאילו שמעולם לא היתה פשיעה בשכוונת דרום תל אביב. כאילו שהשכונות האלה לא סבלו מעוני והזנחה לפני הגעת המהגרים. לזה, דרך אגב, לא אחראים המהגרים, לזה אחראית הממשלה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ביקורת חברתית, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

10 תגובות על אמא'לה סודני!

 1. volcman הגיב:

  אני מבין את מה שאתה אומר, ואפילו מסכים עם חלק מזה, אבל בדבר אחד בסיס אנחנו חלוקים:
  לא ייתכן שמדינה (כלשהי, לאו דווקא ישראל) תקלוט לתוכה עשרות אלפי אנשים, שאינם אזרחי המדינה ושאין להם שום קשר none what so ever ליהדות או לישראל, בלי שיש לה יכולה שליטה על כמותם או יותר מזה – על זהותם (מי אמר מחבלי אל קעידה?).

  ארה"ב נלחמת בזה ואף אחד לא פוצה פה, וגם לישראל מותר. אתה רוצה שלטון חוק? זה בא לידי ביטוח גם בזה (יחד עם עוד הרבה דברים).

  כל אותם פליטים רוצים לעבוד בישראל? תפאדלו. תמלאו בקשה לקבלת אשרת עבודה, בצורה מסודרת וכו'. לא ככה.

  אהבתי

  • דרור כהנוביץ' הגיב:

   מהגרי העבודה או המסתננים כפי שהם מכונים הם מצב קיים, לא נצליח לגרשם או לכלוא אותם. במקום להלחם בהם אפשר לתת להם עבודה, וזאת במקום להביא לכאן עובדים זרים.

   אהבתי

   • BD הגיב:

    זה לא נכון.אפשר יופי לגרש כל מי שאין לו אשרת שהייה וגם צריך לעשות זאת.הסיבה היחידה לעצור היא הסיבה שבגללה היא ברחו ממדינתם-ואז אפשר לתת להם מקלט מדיני זמני. אבל חובה למלא טפסים ולהצהיר קיום. הענין הוא שאין באמת אפשרות לספק להם עבודה. מדינתנו לא עשירה בתחום הזה,עובדים זרים לכל הפחות בקיאים בחלק גדול מהמשרות שאליהם הם מגיעים – סיעוד וכן הלאה (לפחות התאילנדים)עובד זר שמגיע מפקיד סכום כספי גדול לטובת החזרתו לארץ המוצא שלו במקרה הצורך-מה שאין פה, יש לו דרכון,יש אחריו רישום ומעקב.והוא מקיים את החוקים במדינה.

    אהבתי

   • volcman הגיב:

    וזה בדיוק ההבדל בינינו. לדעתי, צריך למצוא דרך בה המסתננים ימצאו את עצמם מחוץ למדינה, כשזה מתבצע בצורה ראויה.
    אני מסרב לקבל את עובדת קיומם כעבודה מוגמרת שאין מה לעשות איתה.
    חוצמזה, גם אם נלך לפי ההצעה שלך – הכמויות אינן פרופורציוניות (אם נשווה את כמות העובדים הזרים ולכמות המסתננים).

    אהבתי

  • BD הגיב:

   מסכימה עם כל מילה.יחד עם זאת, הזדעזעתי מססמאות כמו מות לסודנים. בחיאת ראבק, מות?? על מה ולמה?

   אהבתי

 2. ditzakatzir הגיב:

  מפחיד מה שקורה כאן, הגב׳ רגב – שכנראה אינה יודעת סרטן מהו…. משתמשת בביטויים אותם שמעו אבי ומשפחתו לפני כ70 שנה, וכולנו יודעים מה היה בסופם של ה״נכריים״ שם. והשר המהולל – המכונה שר הפנים, איש ירא שמיים ויודע תורה – נדמה לי שכתוב שם משהו לגבי הגר… איך זה מסתדר עם תורתו אמנותו???

  אהבתי

  • דרור כהנוביץ' הגיב:

   מתוף הויקיפדיה:
   התקופה שלפני ליל הבדולח התאפיינה בחוסר שביעות רצון בקרב ההנהגה הנאצית הבכירה מהקצב האיטי שבו התנהלה ההגירה היהודית מגרמניה, ותהליך דחיקת היהודים החוצה מהחיים הכלכליים. מכאן נבע הצורך בהסלמת המדיניות האנטי-יהודית ברייך.

   לאחר שנועץ עם היטלר בארבע עיניים, החל גבלס לארגן את פעילי המפלגה והאס אס לערוך פוגרום יזום ומתואם היטב ביהודים, קודם במינכן ולאחר מכן בברלין ובכל רחבי הרייך. הפוגרום תואר רשמית כהתפרצות ספונטנית של הגרמנים, אך למעשה היה מתוכנן מלמעלה, כפי שמעידה פקודתו של היידריך לאס אס שניתנה באחת אחר חצות. במקומות רבים יצאו הפורעים לדרכם היישר מהמסיבות וההתכנסויות האמורות. רבים מהם אף היו שתויים.

   אהבתי

 3. motior הגיב:

  ההסתה באמת מפחידה. בעיקר אלי ישי מרגיז אותי כאן – בתור שר הפנים.
  אבל לא הבנתי מה הקשר לתקצוב מוסדות חרדיים וגם אני לא חושב שצריך להשאיר מהגרים בלתי חוקיים פה.
  אולי אפשר "להכשיר" את חלקם אבל מתן מעמד חוקי לכולם יביא עוד הרבה אחרים

  אהבתי

  • דרור כהנוביץ' הגיב:

   הקשר לתקצוב חרדים: בזמן שההמון מוסת כלפי ״הסרטן״ הוא לא שם לב להעברות הכספים שבוצעו השבוע. לחרדים, למתנחלים וללשכת קצב

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s