אנשים טובים באמצע הדרך – על היכולת לקבל עזרה

לפני כמה חודשים, כשהמצב הרפואי של איריס החל להדרדר, פנתה אלי ליאורה, חברה של איריס, והודיעה: "אנחנו מתכוונים לעזור לכם עם המצב של איריס, להיות פה ולסייע. אתם תצטרכו לעשות משהו שקשה לכם לעשות – לבקש ולקבל עזרה מאחרים".

והאמת שזה קשה. קשה לעשות את השינוי הזה ולהחליט פתאום שאתה לא יכול להסתדר עם הדברים היום-יומיים, שעד עכשיו עשית אותם לבד, ולתת לאחרים לעשות דברים במקומך ובשבילך. מצד שני קשה, בתוך כל ההתמודדות שלנו עם המחלה של איריס, עם הטיפולים, האשפוזים, המרשמים, התורים בבתי המרקחת, קשיי הנשימה ומילוי בלוני החמצן, להתמודד עם מטלות רגילות, כמו לתקן את הפלאפון, לקנות דברים בסופר, לבשל, לדאוג להחלפת נורה שנשרפה ועוד. יש הרבה דברים שהזנחתי בזמן האחרון, או לפחות שמתי אותם בהמתנה.

והחברים – עושים הרבה עבורנו, מעבר לחברות שעושות משמרות ליד איריס. דברים כמו לקנות חלב שנגמר, לשלוח טפסים לביטוח הלאומי, למלא את המקרר בפירות ובירקות, לדאוג לתיקון האייפון של איריס ועוד דברים קטנים שהולכים ומצטברים.

חוץ מזה, אנחנו פוגשים אנשים טובים באמצע הדרך, שנראה שהמזל זימן לנו בשעה כזו, שעוזרים ומסייעים. על דיצה ומשפחתה כתבתי כאן רבות בבלוג, ואומר רק שדיצה ואריק מפתיעים אותנו כל יום במסירות שלהם. בסוף השבוע האחרון הם הציעו לדר לבוא להתארח אצלם והיא בלי לחשוב פעמיים ענתה "כן" ורצה למלא את מזוודת דורה שלה בבגדים.

עוד אחת שזימן לנו הגורל היא אלה, המטפלת של איריס. שכרנו את אלה כדי שתסייע לאיריס בשעות הבוקר להתארגן, כך שאני אוכל להקדיש תשומת לב לדר ולהתפנות לדברים אחרים כמו לצאת לרכיבה בבוקר. אלה התגלתה כאשה מסורה, שרק רוצה לסייע ולעזור, כבשלנית אלופה, שממלאת את ביתנו בריחות בישול נהדרים ואת המקרר בקופסאות אוכל. ביום שישי בבוקר דיברנו על כך שאיריס צריכה לשתות מיץ רימונים ואמרתי שאין לי זמן להגיע לעדן טבע מרקט. אלה מיד הודיעה שהיא מתכוונת להגיע היום לסופר והיא תשמח לקנות עבור איריס את המיץ. בפעמים שהיא לא הספיקה לבשל בבית, היא לקחה את המצרכים איתה הביתה והעבירה אלינו בערב תבניות מלאות במעדנים. איזה מזל שפגשנו את אלה.

עוד אשה טובה באמצע הדרך היא מיכל פריאנט-לוי, שגם אותה הכרנו במקרה. ביום ההולדת של איריס, דיצה רצתה להפתיע את איריס במסז'. חיפוש בגוגל "מסז' עד הבית" הוביל במקרה למיכל פריאנט-לוי. ואיזה מקרה זה היה. ביום ההולדת של איריס מיכל הגיעה, כולה לבושה לבן, נראתה כמו מלאך, נכנסה לחדר השינה ועשתה לאיריס טיפול כל כך טוב, שהרדימה אותה לכמה שעות (דבר נדיר בימים אלה). מיכל לא ביקשה תשלום עבור הטיפול. זה מה שכתבה מיכל על המפגש עם איריס.  לאחר כמה ימים הופיעה בהפתעה אצלנו בבית, אמרה שהיא לפני נסיעה לצפון וביקשה לראות את איריס. איריס ישנה באותו רגע ומיכל ליטפה אותה. היא פקחה את עיניה וחייכה אליה. לאחר 10 דקות מיכל יצאה מהבית ואמרה שהחיוך של איריס היה שווה את הכל. אתמול, איריס היתה אחרי טיפול כימותרפי והזמינה את מיכל הביתה בערב כדי לעבור טיפול נוסף, במטרה להקל על ההרגשה הגרועה אחרי הטיפול. מיכל הגיעה אלינו, מלווה בחבר שהוא מטפל שיאצו, ושניהם טיפלו באיריס למעלה משעה, וכל זאת ללא בקשת תמורה. איזו אשה מקסימה ונהדרת.

אני לומד שזה לא בושה לבקש עזרה מאנשים, בטח מחברים ששמחים לעזור. תודה לכל מי שעוזר ומלווה אותנו במסע הקשה, תודה לכל מי שעוקב כאן אחרי הבלוג, מגיב ותומך. גם אם אין לי תמיד זמן לענות על כל תגובה, הדברים שאתם כותבים כאן מרגשים אותנו מאוד. תודה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה חברים טובים ומשמעותם לחיים, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

14 תגובות על אנשים טובים באמצע הדרך – על היכולת לקבל עזרה

 1. volcman הגיב:

  אינשאללה כל זה יעזור |חיבוק| מוריד את הכובע בפני כל האנשים שעוזרים לכם. כל הכבוד להם.

  אהבתי

 2. מלכה הגיב:

  דרור,
  את התודה אנחנו צריכים לומר לכם, על זה שאתם מאפשרים לנו את הנתינה. נתינה יש בה אהבה ואהבה זה מה שמקיים אותנואז מה בסך הכל צריך בן אדם ….. -:)

  אהבתי

 3. נועה הגיב:

  כמו שכתבתי בפייס, איריס צריכה לבוא עם מדבקת אזהרה "פגשת, נתקעת!"
  איריס היא כזאת, ממגנטת, אי אפשר להישאר אדישים אליה…זה היה ככה תמיד….

  אהבתי

 4. חן הגיב:

  לא מכירה את נועה, אבל אני כל כך מזדהה עם מה שהיא אמרה… איריס היא אישיות שאי אפשר לעזוב once פוגשים אותה רוצים תמיד להישאר באזורה.
  ומיכל נשמעת מקסימה ומופלאה נפלא שדיצה מצאה עוד מלאכית

  אהבתי

 5. liorag הגיב:

  וואו התרגשתי מאד לקרוא את מיכל המדהימה
  לא סתם אנשים מופלאים "נדבקים" אליכם. זה האנרגיות והנשמה המופלאה של איריס שלך ושל דר
  שמושכים אליהם את מלאכי הארץ הזאת.

  ויאללה פעם הבאה לבוא עם קרטון חלב ? 😉

  אהבתי

 6. זהבה נגבי הגיב:

  וואו דרור, כל כך נכון מה שנועה כתבה, אני הייתי מוסיפה נפגשת נדבקת לעולם, כמו כתם שלא יורד בכביסה מהבגד ומותי בו את חותמו כך המפגש הראשון עם איריס עשה לי לפני כמה שנים… בתקופת הבניה… ואחריה כשנפגשנו בקומונת הבונים ואחר כך שגילינו שאנו בונים ביית באותו היישוב.
  מתפללת כל הזמן שלא יאזלו הכוחות ושהמצברים יהיו מלאים לכם כל הזמן ובטוחה שהחברים שעוטפים אתכם הם אלו שנותנים כל הכוח הזה והמנצחת שלי מכאן זו דיצה כמובן, ההתגיסות של החברים מראה שיש בשביל מה לחיות והחיים חזקים יותר מהכל.
  יישר כוח דרור להמשך קלה יותר לך ולמשפחה.
  ולסיום, אני חוזרת ומדגישה שוב שאם אתה צריך משהו ככל העולה על דעתך אל תהסס גם אני כאן וגאוגרפית כלל לא רחוקה, השתמש בי כי אני לא רוצה להפריע או להידחף.

  אהבתי

 7. טל א הגיב:

  לא פלא שאנשים טובים כמוך וכמו איריס מוקפים בכזאת אהבה…

  אהבתי

 8. קרן הגיב:

  אנשים טובים מגיעים לאנשים טובים!

  אהבתי

 9. מונה והתלתלים הגיב:

  ההרגשה הזו, שאתה מצליח לדעת במה אתה צריך עזרה, וגם לבקש אותה- זו הרגשה מיוחדת.
  לקבל את העזרה הזו מהסביבה שלא מפסיקה להפתיע, זה עוד הרבה יותר מיוחד.
  בתור מי שלמדה לבקש עזרה לא כל כך מזמן, אני קוראת אתכם מרחוק כל כך ורק מצטערת שאין לי יותר מנסיון בכתב להציע לכם,אבל אני מרשה לעצמי לדעת שגם זה משהו.

  אני כל כך שמחה לשמוע על אלה, בעיקר לאור החששות שהיו לאיריס, שמחה לדעת שכמו תמיד הבטן יודעת הכי טוב, ושהיא אכן עונה לכל הצרכים שלכם, בדיוק כמו שאתם …צריכים.
  אני גם יודעת מה זו ההרגשה הזו לדעת שאתם מוקפים, מאוגפים, באנשים שאוהבים אתכם ורק רוצים בטובתכם. זה נדיר, אבל זה ישאר לנצח.

  כמו כולם אני לא מתפלאת בכלל על ההתגייסות הזו, ולא מופתעת לקרוא את דברייה של מיכל.
  וכמו תמיד- שולחת לכם חיבוק מרחוק.
  חיה

  אהבתי

 10. נעמה הגיב:

  אמנם אני מכירה אתכם וירטואלית בלבד, עוד מימי פורום חתונות, אך אני יכולה להצטרף לכתוב למעלה בפה מלא, אתם נקראים כאנשים מדהימים, נגעתם לי בלב ובגדול.
  מתפללת לנס ומאחלת לכם ימים יפים ובריאים יותר.

  אהבתי

 11. ditzakatzir הגיב:

  דרור יקר, על דברים שניתנים מהלב, אין צורך להגיד תודה. ואם כבר אנו עוסקים בתודות, אז התודה היא בראש ובראשונה לאיריס שלי, על החברות, ושנית, לך, על שאתה מאפשר לי לתת.
  אוהבים אתכם, קשרנו את משפחתנו למשפחכם – לעד!

  אהבתי

 12. motior הגיב:

  כל הכבוד לאנשים הטובים

  אהבתי

 13. פינגבאק: יום הולדת | אב במשרה מלאה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s